Cestovanie s Covid-om.

Autor: Miloš Kmety | 16.11.2020 o 9:52 | Karma článku: 1,75 | Prečítané:  432x

Prekonal som ochorenie Covid19 a čo teraz? Platí pre mňa všetko naďalej ako keby som ho neprekonal? Musím rešpektovať paušálne príkazy hygienikov?

Každý deň začíname čítaním ostatných správ o šírení, zvládaní či fake news o našom víruse. V ostatných týždňoch však postupne aj u nás rastie počet osôb, ktorý ochorenie prekonali. Oni sa už nakaziť nemôžu (áno viem, že to zatiaľ nie je definitívne potvrdené), oni už nikoho ďalšieho nakaziť nemôžu (detto),  a tak sa im logicky nepáči obmedzený režim osobnej slobody.

Osobitne vnímam túto tému u cestovania chtivých vyliečených. Oprávnene sa pýtajú: Prečo by som nemohol cestovať do „červenej krajiny“ a prečo ma obmedzujú pri nastupovaní do lanovky, pri ubytovaní v mojom obľúbenom a odskúšanom penzióne? Prečo mám nosiť rúško a držať odstup? Prečo mám na hraniciach predkladať negatívny test? Veď ja sa už nenakazím a nepredstavujem žiadne riziko, že nakazím iných! Mám to za sebou!

A reciproko všetci, ktorý sa vírusu zatiaľ úspešne vyhýbajú začínajú závidieť tým prvým, že už plánujú lyžovačku v Alpách prípadne prvé jarné kúpanie sa v Egypte.

Pravdepodobne sa nám rysuje nový a bezpríkladný obchodný model cestovných kancelárií. „Zájazdy  pre nás Koviďákov“.  Jedinou podmienkou bude predloženie potvrdenia o vyliečení sa z Covid-u19.

Som zvedavý, ktorá cestovná kancelária s tým príde prvá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

A kto tu chce vojnu s Ruskom? (píše Michal Havran)

Nemusíme pripomínať, že nočný vlk a zajac je pôvodom kriminálny gang.

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.


Už ste čítali?